FATUM.AT.UA
FATUM.AT.UA  Привіт! Ви можете зареєструватись!

Головна |  Форум |  Новини |  Статті |  Фото |  Нові тести |  Реєстрація
Неділя, 27.05.2018, 03:27Info e-mail Press 
  "Ви скажете, що я мрійник, але я не один такий" Джон Леннон
RSS :: Головна » Статті » Життєві реалії

Щоб додати матеріал увійдіть або зареєструйтесь

Карма — універсальний закон дії та наслідків
Карма
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Карма — універсальний закон дії та наслідків

Причина і наслідок є головною двоїстістю матеріального світу. Все, що відбувається, має причини та наслідки, прямі та непрямі. Випадковості не існує. Все є частиною високоорганізованої структури причин та наслідків. Причина та наслідок відноситься до принципу дії та реакції. Відповідно до Ведичного вчення, цей принцип прикладається і до фізичного і до метафізичного рівня.

Рівність «дія=реакція» («дія=протидія») є основою ньютонівської фізики, яка пояснює механістичні процеси. Використовуючи цю формулу, Ньютон заперечував будь-яку можливість існування причин поза фізичного контакту, проте сучасні квантові фізики відкрили універсальний аспект цього принципу причина-наслідок. Першопрохідники, подібні Девіду Бому, зайшли так далеко, що запропонували гіпотезу існування універсального потенціального квантового поля, яке керує ієрархією причин і тому оптимізує нелокальні фізичні події.

Це лише абстрактні ідеї, проте вони показують, що дослідження складної системи дій та реакцій, на атомному та космічному рівні, приводять нас до розуміння того, що не можна механічними причинами пояснити все, що відбувається. Це особливо стосується таких феноменів, як свідомість, життя, особистість та доля.

До того ж не можна сказати, що Ведична ідея про те, що все відбувається не випадково, так вже важка для розуміння західними вченими. Якщо Випадковості немає як такої, то невже важко зрозуміти, що насилля, вбивства, автокатастрофи і концтабори неминуче відбуваються внаслідок причин, що виникли раніше.

Ведичний погляд на карму може пролити світло на Ці питання. Карма з'єднує в собі як матеріалістичний, так і фаталічний погляди. Карма розширює зародження причини і наслідку з фізичного рівня до нефізичного рівня свідомості та долі.

Існує так багато вигадок на тему карми. Деякі християнські критики доводять, що карма відноситься до принципу «око за око» та «зуб за зуб», який встановлений людиною та відкидається Богом. Прихильники лібералізму говорять про вільну людську волю, що кожен має право вирішувати де добро, а де зло, і що немає абсолютних стандартів, як, наприклад, ті що визначаються кармою. Всі ці розумові вигадки виникають від нестачі знань. Дозвольте нам розглянути, що значить це поняття карми.

Карма — на санскриті означає «дія». Оскільки вся санскритська мова багатозначна, то і поняття карми не можна обмежити цим простим перекладом. Походячи від кореня кри «робити, планувати, виконувати», карма має подальше значення «того, що має причину та наслідок», що розуміється як «немає незалежних дій». Кожна дія або подія є складовою частиною великої сітки причин і стає причиною для майбутніх реакцій або подій. Ця сітка карми (дії) регулюється у відповідності з «законом карми» — законом дії та реакції.

Більшість непорозумінь виникає внаслідок помилкового ототожнення карми з напередвизначенністю. Карма — це не напередвизначенність! Ведичне розуміння карми містить в собі як напередвизначенність, так і свободу волю.

Помилкова трактовка поняття карми приведе нас до крайнощів. Якщо ви думаєте, що карма це просто напередвизначенність, то все, що відбувається, не може бути змінено, i все, що відбувається, було санкціоновано кармою. Це дозволяє вам думати: "Я можу експлуатувати других заради своїх корисних цілей, вбивати людей в таборах або держати їх рабами. І якщо я буду поводитися так, то така їх карма, але не моя, Оскільки якщо це не було їх кармою, то я б так не робив. Тому Мені дозволено згори поводитися таким чином з ними". Існує багато істот на Землі та поза нею, що думають так — набагато більше, ніж люди можуть собі уявити.

І в такій логіці є дві великі помилки. Перша — наявність вільної волі і друга — карма не є верховним законом цього творіння. Інколи філософи вважають вільну волю безумовним визначаючим фактором нашої долі, однак, при всій привабливості цієї ідеї, вона помилкова. Верховний Господь, Крішна, також має план творіння і інколи влаштовує масове знищення живих істот, що стали надто гріховними і від того непокоять решту істот на Землі.

Для розуміння причетності карми ми повинні спершу зрозуміти величний синтез напередвизначенності і вільної волі. Ці два аспекти присутні одночасно. Для усвідомлення цієї тонкої реальності, нам необхідно зрозуміти обидві сторони закона карми: погляд на дію і погляд на реакцію.

Для вивчення погляду на реакцію нам необхідно прийняти те, що все, що відбувається з нами напередвизначено і санкціоновано Верховним авторитетом Всесвіту (Богом, Вішну, Хто як Верховна душа присутній у всесвіті i в кожному серці живих істот як всюдисущий свідок і пам'ять Всесвіту). Приймаємо ми цю точку зору чи Ні, фактом є те, що все, що відбулося, не може бути змінено. Ми можемо назвати це випадковістю, поганою або доброю вдачою, але тоді не дістанемо уроки, котрі повинні одержати.

Вивчити Ці аспекти дуже важливо, Оскільки кожна ситуація потребує нашого рішення. Це приводить до другого аспекту карми, погляду на дію. Хоча законом карми напередвизначені обставини, в яких ми зараз знаходимося, ми маємо вільну волю вирішувати, як повести себе в кожній ситуації. Але наявність вільної волі не робить нас «вільними» i незалежними. Вільна воля значить, що ми можемо вибрати, як повестися під впливом різноманітних обставин; однак ми не в силах контролювати результати наших дій, які приходять до нас у відповідності до більш високого закону карми.

Людині не заборонено вести себе так, як вона хоче. Вона має свободу волі. Проте з цією свободою волі межує відповідальність, Оскільки вид наших вчинків визначає послідуючі наслідки. Тому ми вільні у виборі свого майбутнього, як індивідуального, так і колективного. І ми створюємо реакції, якими насолоджуємося або страждаємо. Ми постійно одержуємо реакції попередніх вчинків, які ми зробили, керуючись своєю вільною волею. Від того лише ми несемо відповідальність за нещастя або щастя, і матеріальна природа створює умови, всередині яких ми насолоджуємося або страждаємо. Колективна карма закладається із індивідуальних карм. Якщо багато людей поводяться схожим чином, підтримують якусь дію, то всі вони несуть колективну відповідальність за результати і одержують колективну реакцію, погану чи добру, в залежності від виконаної діяльності.

Хоча закон карми такий, що ми ніколи не виступаємо сліпою жертвою обставин або напередвизначенності, ми також ніколи не звільняємося від законів творіння, встановлених у відповідності з волею його Творця. Верховному Господу небайдужий стан речей у матеріальному світі. Він бажає бачити живі істоти щасливими і піднесеними у духовному знанні. Тому інколи Він влаштовує такі ситуації і події, над якими людина не владна.

Тому найкращий вихід — це жити у відповідності з волею Творця. Така основна відповідальність людської істоти — вчитися тому, що є Творець, і як використовувати все у гармонії з Його волею. Лише так ми зможемо звільнитися від втягнення в нескінченний ланцюг дій та реакцій. Наука про це звільнення із матеріальних пут описана у Ведичній літературі й називається йоґа.
www.fatum.at.ua

Другие материалы по теме
FATUM.AT.UA Карма — універсальний закон дії та наслідків
Категорія: Життєві реалії | Додав: Korandes (17.11.2007) | Автор: Kirill Mazur
Просмотрів: 2359 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0 |Скачать бесплатно МР3:


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Украинская Баннерная Сеть


Форма входа

Цікавинки
Життя без цукерок стає довшим

Возле аэропорта "Борисполь" построят уникальный "Kyiv Airport City"
10 жутких достопримечательностей мира

Щоб дія нас звільняла

Пошук
 Ваша думка
Скільки мов Ви знаєте?
Всего ответов: 336

Світ Фатума

Інше по темі


Украинская Баннерная Сеть

Статистика

Карта сайта :: Афоризми :: Ігри для вечірок :: Бізнес-проекти :: Цікаві новини :: Имя на японском
Copyright "Rik Korandes Creations (R)" 2018
Rambler's Top100 МЕТА - Украина. Рейтинг сайтів